Pálya átadás és focikupa Vaskúton

A nyári holtszezonban a gyerekek nem maradtak foci nélkül, mert már hagyománnyá vált, hogy Vaskúton július első hétvégéjén megrendezik a Bácskai focikupát. Az idei  Bácskai focikupát egy örömteli eseménnyel tudtuk egybekötni, mert az újonnan átadott vaskúti műfüves pályát fel is avattuk.

Az idén pályázati forrásból 100 %-os támogatással elkészült műfüves pálya átadásával kötötték egybe a szervezők a programot, ami az U11-es korosztályú csapatok versenyével zajlott. Az újonnan átadott pálya remekül szolgálja a vaskúti és a környékbeli gyerekek folyamatos fejlődését, és segíti a felnőtt labdarúgás edzés lehetőségeit . A tornán megméretette magát a HÍD SC a BLSE és a L.U.A. Bácsbokod, L.U.A. Vaskút U 11-es korosztályai. A torna végén minden csapat egy kupával tért haza. Az alapítvány különdíjakat osztott ki illetve minden gyerek csokit és frissítőt kapott. A díjakat Pozsonyi Edina a Vaskúti DSE elnöke,Nagyházi Dávid a Vasas játékosa és Goretich Krisztián az alapítvány szakmai vezetője adta át.

A torna végeredménye: 1. helyen B.L.S.E., 2. helyen HÍD SC, 3. helyen L.U.A. Bácsbokod, és a 4. helyen L.U.A. Vaskút csapata végzett

Legjobb kapus: Gyulánszky Brandon(L.U.A. Bácsbokod), legjobb játékos: Márton Valér(HÍD SC),gólkirály Goretich Gergő(Bajai LSE).