Évzáró Bozsik tornák

A 2015/16-os tanév végéhez közeledve az egyesületi Bozsik tornák is a véget értek. Az U7-U9-es korosztályok utolsó tornáját 2016.05.21.-án Vaskúton rendezte alapítványunk, az U11-U13-as korosztályok egyesületi Bozsik küzdelmei egy héttel később 2016.05.28.-án Sükösdön fejeződtek be. A Vaskúton rendezett tornán alapítványunk új eszközökkel és új feladatokkal lepte meg a legkisebbeket. Bemutatásra és kipróbálásra kerültek a Bosu Pro core izom és stabilitást fejlesztő eszközei, amiket a LUA Baja egyesületben sportoló gyerek napi munkájuk során már használnak. A gyerekeknek nagyon tetszettek az új feladatok és az új eszközök, remélhetőleg ezek segítségével még ügyesebb, és jobb labdarúgókat tudunk nevelni. A gyerekeket nem csak a Bozsik fesztivál feladatai között várta meglepetés, hanem a torna után is, mivel alapítványunk minden kis labdarúgót csokival, üdítővel, és zsíros kenyérrel megvendégelt. Az év során az egyesületi Bozsik tornákon a LUA Baja U7-U13-as korosztályaiban hétről-hétre több mint száz gyermek kergette a labdát.

A Bozsik tornák befejezésével alapítványunknál még nem kezdődött el a nyári szünet, a gyerekekre még rengeteg feladat vár. Meghívást kaptunk 2016.06.04.-re Kalocsára a Lakatos István emléktornára, ugyanezen a napon U15-ös leány csapatunk Kiskunhalason szerepel egy futsal tornán. U14-es fiú csapatunk 2016.06.05.-én U14-es megyei döntőt játszik Kiskörösön. 2016.06.11.-én Baján ismét megrendezésre kerül a Rónai Sándor emléktor U7-U15-ös korosztályokig, melynek keretén belül átadásra kerül az újonnan épült nagy műfüves pálya, ami Rónai Sándor nevét viselni majd. U7-es korosztályunk 2016.06.12.-én Kaposvárra kapott tornameghívást, és a 2015/16 szezont hivatalosan a 2016.06.20.-tól - 2016.06.24.-ig tartó focitáborral zárjuk, amelyen az MLSZ-től is lesznek vendégek.