évadzáró

2014/15-ös szezon a számok tükrében

A 2014/15-ös bajnoki évben alapítványunk több mint 400 gyermek és ifjúsági labdarúgót versenyeztetett, és támogatott az iskolai és egyesületi Bozsik program keretein belül, illetve a megyei U14-es, U17-es, és U21-es utánpótlás bajnokságok versenyrendszerében. Így sikerült az intézményi Bozsik programban, illetve az iskolai diák olimpián pályára lépniük a vaskúti, a bácsbokodi, a bajaszentistváni, és a bátmonostori általános iskolába járó gyerekeknek. Hétvégenként a gyerekek már az egyesületi Bozsik program keretén belül rúgták a bőrt, és a Bajai alközpontban alapítványunk a legnépesebb táborral képviseltette magát hétről-hétre. Ezeken a tornákon rendszeresen részt vettek a Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány csapatai: LUA Bácsbokod U7, U9, U11, és U13-es csapatai, a LUA Vaskút U7, U9, U11, és U13-as korosztályai, a LUA Bajaszentistván U7 ,U9, U11, és U13-as csapatai, illetve a LUA Bátmonostor U7 és U9-es labdarúgó növendékei. A gyerekeket a folyamatos fejlődés érdekében elindítottuk és versenyezettük a LUA Baja U14-es csapatát, így a tehetségesebb ügyesebb gyerekek újabb bajnoki mérkőzéseken csiszolhatták labdarúgó tudásukat. A téli időszakban sem maradtak foci nélkül a gyerekek, mert az U11-es és U13-as korosztály gyerekei részt vettek az MLSZ által szervezett futsál bajnokságban. A megyei utánpótlás  bajnokságokban U17-es korosztályban versenyzett, a LUA Bácsbokod illetve a LUA Szeremle csapata, ahol a bácsbokodi gyerekek a 3. helyen zárták az évet. Az U21-es megyei bajnokságban a LUA Bajaszentistván, a Dunagyöngye Szeremle SK, illetve a Bácsbokod SK csapatait versenyeztette és támogatta alapítványunk. Az U21-es bajnokságban is remekeltek a gyerekek és a Dunagyöngye Szeremle SK U21-es csapata nagy csatában maradt le a bajnoki címről, és végzett a 2. helyen. Egyre több tehetséges játékos mutatkozott be a megyei felnőtt bajnokságban. 2014/15-ös bajnoki szezonban alapítványunk 21 csapatott versenyeztetett , és több utánpótlás tornát rendezett az év során. Így rendeztünk egyesületi Bozsik U7 és U9-es tornákat, illetve Szesztrienka kupasorozatot Vaskúton, téli futsál tornákat Bácsbokodon, és az év zárásaként Rónai Sándor emléktornát Baján. A megrendezett tornák, és az idei bajnoki év ismét bebizonyította, hogy rengeteg ügyes tehetséges gyermek kergeti a labdát Baján, és Baja környékén. Ennek érdekében, hogy a tehetségek ne vesszenek el, és a gyerekek fejlődése folyamatos legyen, alapítványunknál 2 utánpótlás szakmai vezető, és 14 edző foglalkozik rendszeresen a gyerekekkel. Az idei évben sikerült a csoportoknál mozgáskoordinációs és egyéni képzésért felelős edzőt alkalmazni, valamint edzőink rendszeresen továbbképzéseken és UEFA szintű labdarúgóedző tanfolyamokon vettek részt, hogy a gyerekekkel jól felkészült és naprakész tudással rendelkező szakemberek foglalkozzanak. A Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány nevében szeretném megköszönni az MLSZ és az MLSZ  Bács-Kiskun megyei Igazgatóság minden munkatársának, támogatóinknak, edzőkollégáknak és a szülőknek az egész év során nyújtott önzetlen segítséget és támogatást.

Goretich Kriszián

Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány Szakmai és Utánpótlás Vezető