Új sporteszközök a Vaskúti Általános Iskolában

A Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány egyik vidéki csoportja Vaskúton működik, itt indult el legelőször a vidéki labdarúgó utánpótlás megszervezése, versenyeztetése, a labdarúgás megszerettetése a Magyar Labdarúgó Szövetség irányelvei alapján. Vaskúton a sikeres munkának köszönhetően  kialakultak, és bekapcsolódtak  a magyar utánpótlás labdarúgás versenyrendszerébe, az U7, U9, U11, U13, és a közös csoportok tehetséges gyerekei által alkotott U14-es csapatok. A gyerekek folyamatos fejlődésük érdekében több vaskúti testnevelő tanár is bekapcsolódott a közös munkába, és ennek eredményeként  Dömény Dávid az U9, U11-es csapatok edzőjeként, valamint Pozsonyi Edina tanárnő mint mozgáskoordinációs edző segíti a gyerekek fejlődését. A jobb feltételek megteremtése érdekében, most a TAO-os pályázat segítségével olyan eszközöket, és tornafelszereléseket vásároltunk, amelyek a gyerekek ügyességét, mozgáskoordinációját, valamint váz és törzsizmuk megerősítését segíti. A gyerekek az új eszközöket fejlődésük érdekében az iskolai testnevelés órákon, valamint a Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány edzésein használják.