Polar Team 2 a fejlődés érdekében

Pulzusmérő és számítógép. A két eszköz ez idáig nem igen volt összeegyeztethető egy bajai labdarúgó edzéssel, ez azonban változhat a közeljövőben. A Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány ugyanis TAO-s pályázaton tíz darab pulzusmérőt vásárolt, az eszközöket kedden délután a BLSE játékosai próbálták ki.

Különleges edzésre készültek kedden a BLSE U17-es csapatánál. A tréning előtt tíz játékosra szereltek fel pulzusmérőket, ezeket a labdarúgókat a foglalkozás teljes ideje alatt figyelhették a szakemberek. Az eszközök összeköttetésben vannak egy számítógéppel, melyre másodpercenként érkeznek a különböző adatok. Ezekből az edzők fontos információkhoz juthatnak.

Így tehát hiába mondja egy játékos, hogy ő bizony elvégezte az előírt edzésmunkát, ha a számítógép mást mutat. A rendszer úgy van kitalálva, hogy használatához és az adatok elemzéséhez nincs szükség komoly orvosi ismeretekre, így egy szakképzett labdarúgó edző is elboldogul vele.

Baján ugyan különlegességnek számít az eszköz, de országosan az élvonalbeli kluboknál és a labdarúgó akadémiáknál már használják ezt a technikát. Az Alapítvány most egy millió négyszázezer forintért tíz mérőt és egy laptopot vásárolt, de a jövő évi TAO pályázattal újabb tíz eszköz beszerzését tervezik.

Polar Team 2 rendszer remélhetőleg jól szolgálja Baja és környéke labdarúgó utánpótlásának folyamatos fejlődését. A folyamatos méréseknek köszönhetően látható a gyerekek intenzitása az edzéseken, melynek megfigyelésével az ő hasznukra alakíthatók a terhelések. A mai futballban az edzések és a mérkőzések nagyon intenzívek, magas pulzuszónákban dolgoznak a labdarúgók, a mérkőzések nagy részét ezekben a magas intenzitású zónákban játsszák a csapatok. A folyamatos méréseknek köszönhetően a fiatal labdarúgókat edzéseken a Polar Team 2 segítségével  ezekben a magas zónákban tudjuk edzetni, és teljesítményüket folyamatosan mérni.