Kirepültek az első fecskék

2013. 10. 18-án és 19-én (pénteken és szombaton) a Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány U 7, U 9 és U 11-es saját korosztálya bekapcsolódott a 2013/14-es egyesületi Bozsik programba.
Az Alapítvány 2013/14-ben nemcsak Baja és környéke utánpótlás labdarúgását támogatja, hanem már saját korosztályokat is indít az MLSZ versenyrendszerében.
Az Alapítvány csapatai Vaskút segítségével indultak el a bajnokságban. Évekkel ezelőtt Vaskúton még ilyen kis utánpótlás korosztályok nem léteztek, az Alapítványnak és a helyi D.S.E-nek köszönhetően van már Vaskúton U 7, U 9, U 11-es korosztály, amelyet jövőre U 13-as korosztállyal szeretnénk bővíteni. A közeljövőben egy serdülő korosztályt szeretnénk létrehozni Vaskúton. Ami most Vaskúton létrejött és sikerült, ezt a munkát szeretnénk folyatni és kibővíteni Bácsbokodon is. Valamint szeretnénk egy önálló korosztályt Baján is elindítani.  A képek önmagukért beszélnek. Még mindig sok a környéken sportolni és focizni vágyó kisgyerek, akiknek sportolási lehetőségét közösen támogatja a Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány a helyi önkormányzatok és a helyi sportegyesületek. Évekkel ezelőtt az Alapítvány és az MLSZ egyik célkitűzése az volt, hogy a falusi sportegyesületek ne csak U 16, U 19-es korosztályokkal rendelkezzenek, hanem az egyesületeknél már U 7, U 9, U 11-es korosztályok is létrejöjjenek. Ez most Vaskúton sikerült, és remélhetőleg a környék többi csapatánál is sikerülni fog. Ehhez nyújt nagyon sok segítséget az MLSZ TAO pályázata. A gyerekek nevében szeretnénk az MLSZ-nek és mindenkinek megköszönni a segítséget, akik ebben a munkában részt vesznek és segítséget nyújtanak.