Szeptember és október hónap eseményei

A nyári focitábor és a strandlabdarúgó bajnokság befejezésével alapítványunknál július és augusztus hónapban elkezdődött a felkészülés a 2016/17-os év labdarúgó bajnokság küzdelmeire. Utánpótlás csapataink a Bács-Kiskun megyei és a Baranya megyei U19, U16, U15 és U14-es utánpótlás bajnokságokban , valamint az egyesületi Bozsik program alközponti U7, U9, U11, U13-as, megyei kiemelt U11 és U13-as, és kiemelt régiós U13-as tornák küzdelmeiben vesznek részt. A LUA Baja edzői stábja a nyár során három új kollegával is bővült, így csatlakozott alapítványunkhoz Orbán Tamás, Keresztes Xavér labdarúgúedzők és Gorjanácz Márta atléta és mozgáskoordinációs edző. Augusztus közepére véglegessé vált, hogy U7-es korosztályban öt csapatot, U9-es korosztályban hét csapatot, U11-es korosztályban három csapatot, és U13-as korosztályban három fiú és egy leány csapatot versenyeztetünk az alközponti egyesületi Bozsik programban. A Bács-Kiskun megyei kiemelt Bozsik tornákon egy-egy U11-es és U13-as csapattal veszünk részt, valamint a kiemelt tehetségek régiós Bozsik tornáján egy U13-as csapattal versenyzünk. A megyei bajnokság U19-es küzdelmeiben két csapatot, U16-os bajnokság küzdelmeiben egy csapatot, az U15-ös leány bajnokságban egy csapatot, és az U14-es bajnokságban két csapatot versenyeztetünk. Az ősz folyamán sikeresen rendeztünk Vaskúton két alkalommal U7, U9-es Bozsik tornát, és Baján kiemelt megyei és régiós Bozsik tornákat. Alapítványunk U12-es, U13-as és U14-es játékosai részt vettek a megyei tehetség kiválasztón, és ezt követően a következő játékosok kerültek be a megyei válogatottba: Dózsa Marcell, Fehérváry Tamás, Grósz Benjámin, Haász Benjámin, Goretich Gergő, Eichardt Krisztián, Orbán Kolos, Tamás Martin, Szilasi Levente, Soós Levente, Lóki Tamás, és Bányai Dániel.