LUA Baja focitábor

A Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány szervezésében és szakmai irányításával 2016.06.20.-tól 2016.06.24.-ig gyermek labdarúgó tábort szervezett, ahol közel 100 gyermek rúgta a bőrt, és gyakorolta a labdarúgást a korosztályoknak megfelelő gyakorlatokkal és feladatokkal. A táborban a gyerekek éves lebontásban külön csoportokban edzettek, az U7-es korosztálytól az U15-ös korosztályokig. A nagy létszám miatt a táborban négy helyszínen folytak az edzések. Az U14, U15-ös korosztályok a Petőfi-szigeti Rónai Sándor műfüves pályán edzettek, ide a gyerekeket busz szállította. Az U10, U11, U12, U13-as korosztályok a Vasvári Pál utcai nagy füves pályán gyakoroltak, az U7, U8, és az U9-es gyerekek a Bence István műfüves csarnokban, illetve a Márton Kft műfüves pályáján rúgták a bőrt. A délelőtti program során a gyerekek fejlesztő hatású edzéseken vettek részt, ahol a gyorsaság, a mozgékonyság, az ügyesség és a labdás technika gyakorlatok fejlesztésén volt a hangsúly, illetve kisjátékokat mérkőzéshelyzeteket gyakoroltak.  A délelőtti edzések végén core izom erősítő stabilizációs gyakorlatokat végeztek Bosu Pro eszközök segítségével. Az ebéd és a pihenő után a gyerekeknek a délutáni programban egymás elleni mérkőzésjátékok, focimeccsek szerepeltek, ahol a délelőtt folyamán gyakorolt és tanult feladatokat mérkőzéshelyzeteket, focimeccsek közben kellett gyakorolni. A focitábor szakmai munkáját több vidéki edzőkolléga is segítette. Miskei Attila a Magyar Labdarúgó Szövetség Pest megyei régiós U12, U13, U14-es válogatott szövetségi edzője, a Budaörs NB2-es felnőtt csapat vezetőedzője. Turi Zoltán az NB3-as ESMTK vezetőedzője, Zsemberi Imre kapusedző, Herceg Ferenc a Magyar Labdarúgó Szövetség Bács-Kiskun megyei instruktora, és Orbán Tamás edzőkolléga. A gyerekek a nagy meleg ellenére nagyon ügyesen dolgoztak, és kiválóan hajtották végre a feladatok. Az edzések remek hangulatban zajlottak, a kis focisták nagyon élvezték az új feladatokat, és az új gyakorlatokat. Pénteken a nagy hőség miatt a gyerekek a focitábor utolsó napját Dávodon a fürdőben töltötték, ahol fürdés, csúszdázás, úszás és strandfoci szerepelt a programban. A Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány nevében minden kis focistának szeretnénk megköszönni az egész héten nyújtott kiváló teljesítményt, és az edzőkollegáknak az odaadó lelkiismeretes felkészült naprakész munkát.