Rónai Sándor Emléktorna: 2016.06.11.

1. Általános információk:

A torna hivatalos neve: Rónai Sándor Utánpótlás Emléktorna.

A kupa rendezője: Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány Baja.

Torna megnyitása Baja Vasvári Pál utcai sporttelep, Márton KFT műfüves pálya 09:30. h-kor!

Torna zárása Baja Petőfi-szigeti műfüves pálya 15:30. h-kor!

Célja:

- Megemlékezés, Rónai Sándor munkásságának elismerése.

- Sportág népszerűsítése

- Versenyzési lehetőség biztosítása U7, U9, U11, U13, U14 fiú, és U15-ös leány korosztályok számára.

- Sportbarátságok köttetése.

- A kupa időpontja: 2016.06.11. (Szombat) 10.00. h-tól – 16.00. h-ig.

- A kupa helyszíne: 6500 Baja Vasvári Pál u. 14. sporttelep, és Baja Petőfi-szigeti sporttelep.

2. Nevezés:

Nevezési díj nincs.

Meghívás alapján azon csapatok, amelyek a versenykiírásban foglaltakat teljes mértékben elfogadják, illetve be is tartják azokat.

Nevezhető létszám U7-es csapatonként: max 8 fő (leadott nevezési lap alapján)

Nevezhető létszám U9-es csapatonként: max 10 fő (leadott nevezési lap alapján)

Nevezhető létszám U11-es csapatonként: max 12 fő (leadott nevezési lap alapján)

Nevezhető létszám U13-es csapatonként: max 14 fő (leadott nevezési lap alapján)

Nevezhető létszám U14-es csapatonként: max 16 fő (leadott nevezési lap alapján)

Nevezhető létszám U15-ös csapatonként: max 16 fő (leadott nevezési lap alapján)

Korosztály: U7-es 2009.01.01. után születettek.

Korosztály: U9-es 2007.01.01. után születettek.

Korosztály: U11-es 2005.01.01. után születettek.

Korosztály: U13-as 2003.01.01. után születettek.

Korosztály: U14-es 2002.01.01. után születettek.

Korosztály: U15-ös 2001.01.01. után születettek.

A mérkőzéseken csak azok a játékosok szerepelhetnek, akinek neve szerepel a nevezési lapon, valamint rendelkeznek érvényes versenyengedéllyel, sportorvosi igazolással. Az a csapat, aki jogosulatlan játékost szerepeltet, kizárásra kerül. Nevezési lapokat a torna kezdete előtt le kell adni.

3. Lebonyolítás, a helyezések eldöntése:

A minden korosztályban nevezett csapat, korosztályonként körmérkőzések formájában mindenkivel játszik. A győzelem 3 pont, a döntetlen 1 pont, a vereség 0 pont.  A tornán, pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény, a gólkülönbség, a több rúgott gól, majd sorsolás dönt.

4. Díjazás:

Az U7-es korosztályban minden résztvevő gyermek aranyérem díjazásban részesül helyezéstől függetlenül, a többi korosztályban csak kupa, és különdíjazás lesz. Minden résztvevő csapat kupát kap, és az U9, U11, U13, U14, U15-ös korosztályok legjobb mezőnyjátékosai, legjobb kapusai, gólkirályai külön díjazásban részesülnek.

Minden gyermeket alapítványunk a nap folyamán vendégül lát ebédre: pizza, üdítő, fagyi!

5. Felelősség

Minden nevező kizárólag a saját felelősségére vehet részt az Utánpótlás Tornán.

A kupa szervezői az öltözőben és a játéktér közelében hagyott tárgyakért nem vállalnak felelősséget.

6. Játékszabályok:

U7-es korosztály: 3-3 ellen, 2x1-es kapura, Bozsikos szabályok szerint, csere lehetőség folyamatosan oda vissza lehetőség szerint. Pálya helyszíne Baja Vasvári úti sporttelep Bence István műfüves csarnok. Játékidő 1x16 perc.

U9-es korosztály: 4+1 ellen, 3x2-es kapura, Bozsikos szabályok szerint, csere lehetőség folyamatosan oda vissza lehetőség szerint. Pálya helyszíne Baja Vasvári úti sporttelep Márton KFT műfüves pálya. Játékidő: 1x18 perc

U11-es korosztály: 6+1 ellen, 5x2-es kapura, Bozsikos szabályok szerint, csere lehetőség folyamatosan oda vissza lehetőség szerint. Pálya helyszíne Baja Vasvári úti sporttelep füves nagypálya. Játékidő 1X25 perc.

U13-as korosztály: 8+1 ellen, 5x2-es kapura, Bozsikos szabályok szerint, csere lehetőség folyamatosan oda vissza lehetőség szerint. Pálya helyszíne Baja Vasvári úti sporttelep füves nagypálya. Játékidő: 1x25 perc.

U14-es korosztály: 8+1 ellen, 5x2-es kapura, nagypályás szabályok szerint, csere lehetőség folyamatosan oda vissza lehetőség szerint. Pálya mérete csökkentett nagypálya a két 16-os között. Helyszín Baja Petőfi szigeti műfüves nagypálya. Játékidő: 1x30 perc

U15-ös leány korosztály: 8+1 ellen, 5x2-es kapura, nagypályás szabályok szerint, csere lehetőség folyamatosan oda vissza lehetőség szerint. Pálya mérete csökkentett nagypálya a két 16-os között. Helyszín Baja Petőfi szigeti műfüves nagypálya. Játékidő 1x30 perc.

7. Részvevő csapatok:

U7-es korosztály: Budakeszi Labdarúgó Akadémia, Kalocsa Méhecskék SE, Bácsalmási PVSE, LUA Baja „ A”, LUA Baja „ B”.

U9-es korosztály: Budakeszi Labdarúgó Akadémia, Kalocsa Méhecskék SE, Bácsalmási PVSE, LUA Baja „A”, LUA Baja „B”.

U11-es korosztály: Budakeszi Labdarúgó Akadémia, Kalocsa Méhecskék SE, Bácsalmási PVSE, LUA Baja.

U13-es korosztály: Bajai LSE, Kalocsa Méhecskék SE, Bácsalmási PVSE, LUA Baja.

U14-es korosztály: Bácsalmási PVSE, Kiskunhalasi FC, Kalocsai Alközpont, LUA Baja.

U15-ös leány korosztály: Bácsalmási PVSE, Kiskunhalasi FC, LUA Baja.

8. Torna megnyitása, és a torna zárása.

Torna megnyitása 09.30. h-kor lesz a Vasvári Pál utca 14. szám alatti Márton KFT műfüves pályán. A Rónai Sándor Emléktorna alkalmával lesz hivatalosan átadva a Petőfi-szigeten található nagy műfüves focipálya, a pálya Rónai Sándorról lesz elnevezve. Ezért torna eredményhirdetése, és a torna zárása a Petőfi-szigeti nagy műfüves pályán lesz 15.15. h-kor. Az átadás tiszteletére Baja Város Önkormányzata átadó ünnepséget szervez, amire a Magyar Labdarúgó Szövetség képviselői, és az FTC „öregfiúk” labdarúgócsapata is meghívást kapott. 17:00. h-kor BSK /öregfiúk /- FTC / öregfiúk / labdarúgó mérkőzés!

Sporttársi üdvözlettel: Goretich Krisztián / Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány Szakmai és utánpótlás vezető /