Bosu instruktor képzés Tatán

A Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány az alapítvány, és a gyerekek folyamatos fejlődése érdekében minden olyan lehetőséget megragad és átvesz, ami a Magyar labdarúgást érdekeit szolgálja, illetve Baja város és a környék labdarúgásának a fejlődését elősegíti. Ezt a szemléletet szem előtt tartva a LUA Baja szakmai vezetője Goretich Krisztián 2016.02.29-én részt vett Tatán, a  Bosu Labdarúgás specifikus instruktor képzésen. A képzésen való részvétel meggyőzte alapítványunk szakmai vezetését is, és tavasszal a gyerekek folyamatos és sokrétűbb fejlődése érdekében beépítjük alapítványunk szakmai munkájába is.

A Bosu® sporteszközei a bemutatottnál sokkal sokrétűbb edzési és fejlesztési lehetőségeket kínálnak, minden korosztály részére, hiszen a legkisebbek koordinációs képesség fejlesztésétől a felnőttek erőnléti fejlesztéséig nagyon sokrétű munka végezhető az eszközökkel. A Bosu sporteszközökkel elvégzett gyakorlatoknak köszönhetően növelhető a Core stabilitás. Az egyensúly minden mozgás alapja, instabil közegben történő mozgással a teljes test (minden izom) integrálható egyszerre és növeli a CORE stabilitást, mely az agyi ingerekre elsőként reagáló, a többi izomcsoportot is irányító mélyizomzat stabilitása, erősítése.

A megfelelő életkorban elkezdett instabil közegben történő edzés nem csak egy izomzatában jól felépített, testtudatosabb sportolót hanem az ízületi kötések megerősödése által kevésbé sérülékeny, egészségesebb felnőttet eredményez.

A Bosu fejlesztő eszközeit Nyugat-Európa vezető utánpótlás centrumai és felnőtt csapatai is használják a mindennapi edzéseik során, többek között: az Ajax Amsterdam, Real Madrid, Fc Barcelona és a Bayern München. Hazánkban például: a Ferencvárosi TC, a Videoton FC edzőközpontjaiban is a mindennap használják. Most ezt a tudatos fejlesztő munkát próbáljuk mag a LUA Baja szakmai munkájába beépíteni.

Forrás: Bosu-Hungary