U15-ös lányok is a pályán

A Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány célkitűzései között szerepel  Baja  és vonzáskörzetéhez tartozó utánpótlás labdarúgás fejlesztése. Ezen belül is egyik törekvésünk, a női labdarúgás népszerűsítése, 2013 óta folyamatosan törekszünk a női labdarúgás kialakításában, és fejlesztésében. Eddig a leány csapatok  csak az Intézményi Bozsik tornák keretében, illetve alapítványunk által szervezet tornákon tudtak játéklehetőséghez jutni, vagy az U11-es és U13-as korosztály Egyesületi Bozsik tornáin a fociztak a fiúk között. A 2015/16-os bajnoki évben végre sikerült a Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány Leány U15-ös csapatát az MLSZ versenyrendszerében elindítani. Ennek első állomásaként 2016.01.30.-án szombaton Vaskúton megrendezett Bács-Kiskun megyei futsal bajnokság első fordulójában léptek pályára. A lányokon nagyon látszott a megilletődöttség, hiszen bajnoki mérkőzéseken a 2015/16-os bajnoki évben most léptek először pályára. A bajnoki mérkőzések folyamán már egyre bátrabban és ügyesebben fociztak, sajnos ez az eredményeken nem látszódik, de most ez nem is annyira fontos, lényeg hogy a lányok is bemutatkoztak, és rúghatták a bőrt. Hajrá LUA Baja, hajrá lányok!